Outhorn

Jak dbać o sportowe ubrania?

Sportowa odzież, ze względu na wykorzystane w niej technologie oraz materiały, wymaga nieco innej pielęgnacji niż ubrania, w których chodzimy na co dzień. Jeżeli chcemy, aby ulubiona koszulka treningowa służyła nam przez długi czas, warto zastanowić się jak powinniśmy ją czyścić.

31 PAŹDZIERNIK 2016
Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, by dobrze zadbać o nasze ubrania?
 
Zapoznaj się z metką
Metki nie są dołączane do odzieży bez powodu:) Znajduje się na nich wiele istotnych informacji. Ubrania sportowe wykonane są z wielu różnych tkanin, w związku z czym mogą wymagać innej pielęgnacji podczas prania. Najlepiej będzie uprać je ręcznie lub w specjalnym programie sport, który posiada już większość pralek. Warto również ograniczyć środki chemiczne, a w szczególności płyny zmiękczające, które mogą wnikać w strukturę włókna, przez co odzież może stracić swoje właściwości. Zamiast nich lepiej użyć specjalnych środków, przeznaczonych do ubrań sportowych.
 
 
Pierz ubrania po każdej aktywności
Największym nieprzyjacielem sportowych ubrań jest właśnie brud i pot. Nie zostawiaj odzieży po treningu w sportowej torbie, ponieważ to również przyśpiesza ich niszczenie. Najlepiej od razu po powrocie do domu je uprać, a jeśli to niemożliwe, rozwiesić i przewietrzyć.
 
 
Przygotuj odzież
Przed wrzuceniem do pralki nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu ubrań do czyszczenia. Najlepiej włóż je do specjalnych worków oraz zasuń suwaki – jeżeli takie są – co zapobiegnie uszkodzeniu produktów.  Podobnie jak w przypadku zwykłej odzieży, należy ją również posegregować kolorami.
 
 
Pozwól im wyschnąć
Przyśpieszanie procesu suszenia nie wpływa dobrze na technologie wykorzystane w odzieży. Nie powinno się ich suszyć w suszarkach, ani też wystawiać bezpośrednio na słońce czy inne źródła ciepła. Najlepiej odwiesić ubranie na suszarkę lub wieszak i suszyć w pomieszczeniu z odpowiednią cyrkulacją powietrza.
 
 
Zapobiegaj
Niektóre produkty, jak np. kurtki narciarskie warto raz na jakiś czas zaimpregnować specjalnymi preparatami, które umożliwiają membranie lepszą pracę i sprawią, że odzież będzie nam służyła bardzo długo. Tutaj również należy zachować środki ostrożności, aby na ubraniu nie powstały plamy. Dlatego przed użyciem preparatu najlepiej dokładnie przeczytać informację o sposobie użycia umieszczoną na opakowaniu.
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Śledź nas na Facebooku i nie przegap kolejnej publikacji! :)

Chcę otrzymać newsletter

E-mail:
Wymagane
Administratorem danych przetwarzanych w celu wysyłania wiadomości stanowiących Newsletter jest OTCF S.A. z siedzibą przy ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 Ustawy o ochronie danych osobowych. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, jednakże niezbędne dla otrzymywania wiadomości.